Proje Arkaplan

Kıyamder Yetim Köyü 2. Etap

Suriye'de aralarında yetim, kadın ve yaşlıların bulunduğu ihtiyaç sahiplerinin barınma problemini çözmek için yeni adımlar atılmaktadır. İçerisinde özel konutlar ile yetimhane, cami, hastane, okul, aşevi, çocuk parkı, market ve manav gibi dükkanların olacağı ikinci yetim köyü İdlib kırsalında inşa edilmektedir.

Kıyamder Yetim Köyü 2. Etap

Suriye İdlib’teki yetimlere ve ailelerine insan onuruna yaraşır bir hayat sunmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Yapımı tamamlanan Kıyamder Yetim Köyü’nün ardından bölgede ikinci yetim köyü kurulmaktadır.

 

İdlib kırsalında 10.000 metrekare alana sahip olan yetim köyünde 24 blok halinde inşaat devam etmektedir. 19 bloğun kaba inşaatı tamamlanmış olup bunlardan 8 tanesinde ince işçiliğe geçilmiş durumdadır. Yetim köyünde 2+1 ve 1+1’den oluşan 192 konut yer almaktadır.

 

Kurulacak yetim köyünde; özel konutlar, yetimhane, cami, hastane, okul, aşevi, soğuk hava deposu, çocuk parkı, market ve manav gibi dükkanlar ile çeşitli ihtiyaçların temin edilebileceği mağazalar yer alacaktır.

 

Yapımı tamamlandığında çadır kentlerde yapılan taramalar neticesinde aileler belirlenerek yetim köyüne taşınmaları sağlanacaktır. Ailelerin ihtiyaçları yardım kampanyaları kapsamında temin edilecektir.

 

Şimdi Bağış Yap
Diğer Projeler

Web sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu çerçevesinde korunmaktadır.

© KIYAMDER. Tüm Hakları Saklıdır.