Proje Arkaplan

Yetim Köyü Hastanesi

Suriye’de uzun yıllardır devam eden iç karışıklıklar sonucu binlerce çocuk yetim kalmış, savaşın ardından sağlık hizmetlerine erişimdeki sıkıntılar bu çocukların yaşamlarını zorlaştırmıştır. Suriye’deki yetimlerin ve ailelerinin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla Yetim Köyü Hastanesi inşa edilmiştir.

Yetim Köyü Hastanesi

Suriye İdlib’de yer alan yetim köyümüzde Yetim Köyü Hastanesi hizmet vermektedir. Modern tıbbi ekipmanlarla donatılmış ve uzman personele sahip hastane, yetimler ve ailelerine acil durumlarda hızlı müdahale imkânı sağlamaktadır. 700 m² alana sahip hastane binamızda zemin katta laboratuvar, röntgen odası, dahiliye kliniği, çocuk kliniği, kadın doğum kliniği, diş kliniği, USG ve eczane yer almaktadır. Birinci katta acil müdahale ve müşahede odası ile 2 adet muayene odası yanında 4 kişilik yatan hasta odası, ameliyathane, çocuk yoğun bakım ve yetişkin yoğun bakım bölümleri bulunmaktadır. İkinci katta yönetim odaları, teras ve personel dinlenme odası yer almaktadır.


Savaşın yıkıcı etkilerine rağmen, Suriye'deki yetim çocuklara bir umut olmak ve gelecek nesiller için daha iyi bir dünya kurmak amacıyla bölgede sağlık hizmetlerini de kapsayan pek çok adım atılmaktadır.


Şimdi Bağış Yap
Diğer Projeler

Web sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu çerçevesinde korunmaktadır.

© KIYAMDER. Tüm Hakları Saklıdır.