Proje Arkaplan

Suriye İnsani Yardımlar

Suriye’nin mevcut şartlarında her tür insani yardıma duyulan acil ihtiyaç sebebiyle her yıl Ramazan ayında gıda kolisi dağıtımı, kış mevsiminde yakacak ve giyim eşyası desteği, Kurban bayramında kurbanlık et dağıtım ve başta yatak olmak üzere ev eşyası yardımları yapılmaktadır.

Suriye İnsani Yardımlar

Suriye’deki iç savaş ve karışıklıklar nedeniyle sınır bölgemizde ve sınırın diğer tarafında yaşam zor şartlar altında devam etmektedir. Pek çok insan evsiz kalmış ve temel ihtiyaçlarını karşılayamaz durumdadır. Her tür insani yardıma duyulan acil ihtiyaç sebebiyle Suriye’de yardım faaliyetleri yürütülmektedir.

 

Bu yardımlar aşağıdaki başlıkları kapsamaktadır.

 

Kumanya Dağıtımları: Bölgede belirlenen binlerce ihtiyaç sahibi aileye her yıl Ramazan-ı Şerif ayı boyunca gönüllü ekipler tarafından gıda kolisi dağıtılmaktadır. Kumanya paketleri temel gıda maddelerini içermektedir. Yıl içerisinde de kumanya desteği sağlanmaktadır.

 

Yakacak Desteği: Kış mevsiminde, soğuk hava koşullarında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yakacak desteği sağlanmaktadır. Bu destek genellikle odun, kömür veya ısıtma yakıtı şeklinde olmaktadır. Böylece ailelerin ısınma ihtiyaçları karşılanmaktadır.

 

Giyim Eşyası Yardımları: İhtiyaç sahibi ailelere giyim eşyası yardımları yapılmaktadır. Özellikle soğuk kış aylarında sıcak tutan giysiler dağıtılmaktadır. Giyim eşyaları yeni olarak temin edilmektedir.

 

Kurban Kesimi ve Dağıtımı: Kurban Bayramı'nda bağışlanan kurbanların ve yıl içerisinde adak, akika, şükür, sadaka vb. niyetlerle kesilen kurbanların etleri bölge halkına dağıtılmaktadır.

 

Yatak Yardımları: Evleri hasar gören veya çeşitli nedenlerle barınma ihtiyacı olan Suriyeli mültecilere çadırlarda veya kamplarda yaşayanlara yatak yardımı yapılmaktadır. Şimdiye kadar 1.000 adet yatak yardımı sağlanmıştır.

 

Suriye insani yardımları; ihtiyaç sahiplerinin temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak, onlara destek olmak ve insani koşullarda yaşamalarını sağlamak için düzenlenmektedir.


Şimdi Bağış Yap
Diğer Projeler

Web sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu çerçevesinde korunmaktadır.

© KIYAMDER. Tüm Hakları Saklıdır.